Na začátku bylo…

Na začátku bylo…
2. 12. 2017 2 Comments Ze života Elebedialu Slávek Rydval

Obálka knihy Kozlík LíšekNa počátku příběhu Elebedialu nebylo slovo, ale kozlík. Rozpustilý, hravý, veselý, ale i tvrdohlavý kozlík, který se začal objevovat na Leoniných malířských plátnech. Začali jsme mu říkat Líšek. Netrvalo dlouho a k obrázkům přibylo i pověstné slovo. První, druhé a posléze další, až tvořily ucelený soubor s básničkami pro děti. Na světě byly podklady pro leporelo s Líškem v hlavní roli.

Začali jsme tedy hledat vydavatele, ale po různých zkušenostech se ukázalo, že půjdeme vlastní cestou. V tu chvíli začalo zkoumání a bádání, co to vlastně znamená mít nakladatelství. Musí to být „eseróčko“? Jak je to s DPH? Jaké zákony musíme nově začít dodržovat? Jak pracovat s ISBN?

Dnes už víme, že to stálo za to. Máme první kroky za sebou: registraci v Národní agentuře ISBN v ČR, a tedy i přidělená ISBN. První papírovou knihu, právě onoho Kozlíka Líška. Vytvořili jsme tento web a e-shop. A prodali i první výtisk.

Mnohé další kroky jsou i před námi. V současné době spolupracujeme s Veronikou Novákovou na podobě loga a grafickém manuálu. Webové stránky jsou ve své minimální podobě. Jakmile bude grafický manuál hotov, bude mu třeba přizpůsobit design webu a knih. A kromě e-knih připravujeme i další papírovou knihu.

Na cestu jsme se tedy vydali. Držte nám palce, ať po ní můžeme kráčet dlouho a úspěšně.

About The Author
Leave Comment
 1. 1

  Dana

  Super a držím pěsti pro další práci a přeji hodně úspěchů. Dana Rytychová

  Odpovědět
 2. 1

  Anna

  Držím palce Slávku, nakladatelská činnost je jedna z nejkrásnějších :-), mluvím z vlastní zkušenosti našeho nakladatelství Dynastie. Hodně štěstí a brzy na viděnou na nějakém knižním veletrhu. Anna Brzáková (Březinová z TMCZ).

  Odpovědět

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *